Info/kontakt

Udebliver avisen
Både midtuge- og weekendaviserne bliver omdelt over 2 dage. Har du ikke modtaget avisen så KLIK HER!
Kontaktoplysninger
E-mail adresser:
Annoncesalg: salg.aarhus@lokalavisen.dk
Redaktion: redaktion.aarhus@lokalavisen.dk

Redaktion:
Journalister:
Camilla Olesen, områderedaktør
(dækker Aarhus Syd)
camilla.olesen@lokalavisen.dk
Tlf: 5156 1961

Louise Bull Nyvang, kulturjournalist
louise.b.nyvang@lokalavisen.dk
Tlf: 3010 3296

Kim Skovrup Andersen
(dækker Aarhus Nord)
kim.s.andersen@lokalavisen.dk
Tlf: 3010 3294

Christina S. Johansen
(dækker Aarhus Vest)
christina.s.johansen@lokalavisen.dk
Tlf: 3010 3308

Jannik Schiermer Poulsen
(dækker Aarhus Midt)
jsp@lokalavisen.dk
Tlf: 5156 1937

Ina Bjerregaard, weekendredaktør
Ina.Bjerregaard@lokalavisen.dk
Tlf: 2065 2114

Salg:
Kasper Allermann, regionalsalgschef
Kasper.Allermann@lokalavisen.dk

Michael Kristensen, Mediekonsulent
michael.kristensen@lokalavisen.dk
Tlf:: 3067 2834

Annoncer Aarhus Syd
Lene Søstrøm, Salgsleder Aarhus
lene.sostrom@lokalavisen.dk
Tlf: 3067 2831

Emil M. Antonsen, mediekonsulent
Tlf: 3038 2852
Emil.m.antonsen@lokalavisen.dk

Annoncer Aarhus Midt
Peter T. Smedegaard, mediekonsulent
Tlf.: 3067 2868
Peter.t.smedegaard@lokalavisen.dk

Annoncer Aarhus Vest:
Charlotte K. Rytter, Mediekonsulent
Charlotte.k.rytter@lokalavisen.dk
Tlf: 3038 2868

Annoncer Aarhus Nord:
Michael Kristensen, mediekonsulent
Tlf.: 3067 2834
Michael.kristensen@lokalavisen.dk

Bolig:
Morten Nordentoft, Salgschef Jylland
morten.nordentoft@lokalavisen.dk
Tlf: 3010 3284

Tast-Selv-Annoncer:
Opstår der problemer:
Kontortid: 4590 8070
ellers:
tast-selv@lokalavisen.dk
Ansv. chefredaktør: Claus Krogh
Lokalavisen Aarhus
P. Hiort-Lorenzens Vej 2A
8000 Aarhus C

Tlf: 8732 4800
Fax: 8732 4832

Kontortid:
Mandag - torsdag:
kl. 9.00 - 16.00
Fredag:
kl. 9.00 - 15.00
Lørdag: lukket
Deadlines
Lokalavisen Aarhus: 

Redaktionelt stof:
torsdag kl. 12.00
Korrekturannoncer:
fredag kl. 12.00
Privatannoncer (til lykke, køb/salg m.m.):
fredag kl. 11.00
Alle andre annoncer:
fredag kl. 12.00
Prisliste