Info/kontakt

Udebliver avisen
Både midtuge- og weekendaviserne bliver omdelt over 2 dage.

Har du ikke modtaget avisen så KLIK HER!
Kontaktoplysninger
E-mail adresser:
Annoncesalg: salg.aarhus@lokalavisen.dk
Redaktion: redaktion.aarhus@lokalavisen.dk

Redaktion:
Journalister:
Camilla Olesen, lokalredaktør
Tlf: 5156 1961
camilla.olesen@lokalavisen.dk

Louise Nyvang Burmeister, journalist
(dækker Aarhus Vest)
Tlf: 3010 3296
louise.b.nyvang@lokalavisen.dk

Kim Skovrup Andersen
(dækker Aarhus Nord)
Tlf: 3010 3294
kim.s.andersen@lokalavisen.dk

Christina S. Johansen
(barsel)
Tlf: 3010 3308
christina.s.johansen@lokalavisen.dk

Danni Paulsen
Tlf: 8732 4756
danni.paulsen@lokalavisen.dk

Jonas Wrede Hansen
Tlf: 8732 4898
Jonas.W.Hansen@lokalavisen.dk

Jeppe Rafn
Tlf: 8732 4871
jeppe.rafn@lokalavisen.dk

Martin Jørgensen, journalistpraktikant
(dækker Aarhus Syd)
Tlf: 5156 1937
martin.jorgensen@lokalavisen.dk

Salg (Print & Digital):
Lene Søstrøm, salgschef
Tlf: 3067 2831
lene.sostrom@lokalavisen.dk

Henriette Krause Sørensen, salgskoordinator
Henriette.krause@lokalavisen.dk

Maja Høybye Madsen, salgskoordinator
Maja.H.Madsen@lokalavisen.dk

Hanan Ayoub, salgskoordinator
Hanan.Ayoub@lokalavisen.dk

Annoncer Århus onsdag og Lokalavisen Midt:
Jesper Brix Mediekonsulent
Tlf: 2173 0058
Jesper.brix@lokalavisen.dk

Annoncer Århus onsdag og Lokalavisen Syd:
Jesper Kjær, mediekonsulent
Tlf: 3067 2810
jesper.kjaer@lokalavisen.dk

Annoncer Århus onsdag og Lokalavisen Vest:
Tine Zielke, Mediekonsulent
Tlf: 2925 7552
Tine.Zielke@lokalavisen.dk

Annoncer Århus onsdag og Lokalavisen Nord:
Michael Kristensen, mediekonsulent
Tlf: 3067 2834
Michael.kristensen@lokalavisen.dk

Annoncer Århus onsdag og Lokalavisen Midt:
Diana Skaarup, Mediekonsulent
Tlf: 3067 2822
Diana.Skaarup@lokalavisen.dk

Bolig:
Morten Nordentoft, Salgschef Jylland
Tlf: 3010 3284
morten.nordentoft@lokalavisen.dk

Tast-Selv-Annoncer:
Opstår der problemer:
Kontortid: 4590 8070
ellers:
tast-selv-oestjylland@lokalavisen.dk
Århus onsdag
E-mail adresse:
Redaktion: århusonsdagred@lokalavisen.dk

Redaktion:
Camilla Olesen, Lokalredaktør
Tlf: 5156 1961
camilla.olesen@lokalavisen.dk

Bente Tahmasbi Hansen, journalist
Tlf: 2545 6662
Bente.t.hansen@lokalavisen.dk

Mai-Britt Kirstine Lund Jeppesen, journalist
Tlf: 5076 4166
Mai-britt.jeppesen@lokalavisen.dk

Stine Østergaard, journalistpraktikant
Tlf: 3038 2822
Stine.ostergaard@lokalavisen.dk

Ansv. chefredaktør: Claus Krogh
Forretningsbetingelser
  Læs her 
Lokalavisen Aarhus
P. Hiort-Lorenzens Vej 2A
8000 Aarhus C

Tlf: 4590 8070

Kontortid:
Mandag - torsdag:
kl. 9.00 - 16.00
Fredag:
kl. 9.00 - 15.00
Lørdag: lukket
Deadlines
Lokalavisen Aarhus: 

Redaktionelt stof:
torsdag kl. 12.00
Korrekturannoncer:
fredag kl. 12.00
Privatannoncer (tillykke, køb/salg m.m.):
fredag kl. 11.00
Alle andre annoncer:
fredag kl. 12.00
 
Annoncering Læs her 

Annoncering Århus Onsdag Læs her 

Forsiden netop nu