Vi cykler for Hjertebørn erobrer Facebook

"Vi cykler for Hjertebørn" erobrer Facebook

 Læs hele artiklen
Nyhedsoversigt | Nyhedsbrev | RSS | Tip os | Udebliver avisen? | Kontakt | Søg 
Vejret.dk    2°
Retsopgør om skydedørs-ulykker

Retsopgør om skydedørs-ulykker

 Læs mere...
Mord ændrer alt
ANMELDELSE

Mord ændrer alt

 Læs mere...
Kan det betale sig at udlicitere?
DEBAT

Kan det betale sig at udlicitere?

 Læs mere...


 Tip en ven  Udskriv  Kommenter Del

Rasmus Tantholdt: Graulund får et stort forår

Lokalavisen har spurgt en række AGF fans om deres forventninger til fodboldforåret. Bliver det et fortryllende eller forsømt forår?


Rasmus Tantholdt, udenrigskorrespondent, TV 2:  


"Jeg tror på et stort forår for Peter Graulund. Med Dioh Williams skadet har Graulund udsigt til mere spilletid, og han har set skarp ud i træningskampene. Han var småskadet sidste år, men jeg tror, han får comeback i år. Bagkæden ser også stærk ud, og jeg tror, vi kommer til at lukke få mål ind, mens midtbanen nok er vores svageste led.


Vi kan måske slutte helt oppe på en 4. plads, men en 6. plads vil også være ok. Placeringen er dog ikke så vigtig, her i foråret bliver spillet det vigtige. Vi er alt, alt for gode til at komme i nedrykningsfare, og der er potentiale til noget stort."


 

Anja Pil Dyhrholm Overby, musikvært på DR, glæder sig sindssygt til at komme på stadion og se sit favorithold, AGF. Foto: DR
Anja Pil Dyhrholm Overby, musikvært på DR, glæder sig sindssygt til at komme på stadion og se sit favorithold, AGF. Foto: DR


Wammen og Anja Pil

I de fire Århus lokalaviser, som udkom i denne uge og også kan læses her på siden som e-paper, kan man foruden Tantholdt også læse om blandt andre politikerne Morten Østergaard (MF for De Radikale) og Marc Perera Christensens (byrådsmedlem for De Konservative) forventninger til de hvides forår. De er ligesom borgmester Nicolai Wammen og musikvært Anja Pil Dyhrholm Overby, Danmarks Radio, glødende AGF fans. Deres forventninger til favoritholdets forår kan du se i Lokalavisen i næste uge.



Publiceret: 26. Februar 2009 09:30

Læs også nyheder fra:
Sjælland: Albertslund | Allerød | Egedal | Fredensborg | Frederikssund | Furesø | Gentofte |
Hillerød | Hvidovre | Hørsholm | Køge | Lyngby-Taarbæk | Nordsjælland | Roskilde |
Rudersdal
Jylland: Favrskov | Kalø Vig | Norddjurs | Skanderborg | Syddjurs
Annonce:



loading...




PERSONEN BAG POLITIKEREN
KONKURRENCE
UGENS ANNONCER

Er skydedørene ved Trøjborgcentret fa...
 Firmafilm Se alle >>

XL Byg - Gjern

Skanderborg Kulturhus/Park Bio

Osuma.dk

SuperBrugsen Hinnerup
Nyheder fra andre lokalområder
Vælg kommunen herunder og se de seneste nyheder fra lokalområdet...

E-PAGES

Århus Midt

Århus Nord

Århus Syd

Århus Vest

loading...

Lokalavisen ÅrhusP. Hiort-Lorenzens Vej 2A8000 Århus CTlf. 8732 4800Fax 8696 1714
www.lokalavisen.dk/aarhus - en del af lokalavisen.dk