KONTAKTOPLYSNINGER

Lokalavisen Aarhus
Århus Onsdag

P. Hiort-Lorenzens Vej 2A
8000 Aarhus C

Tlf:  8732 4800

Kontortid:
Mandag - torsdag: 
kl. 9.00 - 16.00
Fredag: 
kl. 9.00 - 15.00
Lørdag: lukket

UDEBLIVER AVISEN

Midtugeavisen bliver omdelt over 2 dage.

Har du ikke modtaget avisen så KLIK HER!

 

 

KONTAKTOPLYSNINGER

E-mail adresser:
Annonceafdelingen Lokalavisen Aarhus:
salg.aarhus@lokalavisen.dk

Redaktionen Lokalavisen Aarhus:
redaktion.aarhus@lokalavisen.dk

Annonceafdelingen Århus Onsdag:
ann.aarhusonsdag@lokalavisen.dk

Redaktionen Århus Onsdag:
red.aarhusonsdag@lokalavisen.dk

Redaktion Lokalavisen Aarhus:
Camilla Olesen, lokalredaktør
Tlf: 5156 1961
camilla.olesen@lokalavisen.dk

Louise Nyvang Burmeister, journalist
(barsel)
Tlf: 3010 3296
louise.b.nyvang@lokalavisen.dk

Kim Skovrup Andersen
Tlf: 3010 3294
kim.s.andersen@lokalavisen.dk

Trille Skøtt-Jensen, journalist
Tlf. 3038 2807
Trille.skott@lokalavisen.dk

Anders Michaelsen, Journalistpraktikant
Tlf.: 5156 1937
Anders.michaelsen@lokalavisen.dk

Online redaktion
Danni Paulsen
Tlf: 8732 4756
danni.paulsen@lokalavisen.dk

Jonas Wrede Hansen
Tlf: 8732 4898
Jonas.W.Hansen@lokalavisen.dk

Jeppe Rafn
Tlf: 8732 4871
jeppe.rafn@lokalavisen.dk

Bolig:
Morten Nordentoft,
Salgschef Jylland
Tlf: 3010 3284
morten.nordentoft@lokalavisen.dk

Tast-Selv-Annoncer:
Opstår der problemer:
Kontortid: 4590 8070
ellers:
tast-selv-oestjylland@lokalavisen.dk

Salg Lokalavisen Aarhus (Print & Digital):
Lene Søstrøm, salgschef
Tlf: 3067 2831
lene.sostrom@lokalavisen.dk

Tine Zielke, Mediekonsulent
Tlf: 2925 7552
Tine.Zielke@lokalavisen.dk

Michael Kristensen, mediekonsulent
Tlf: 3067 2834
Michael.kristensen@lokalavisen.dk

Holger Lund, mediekonsulent
Tlf:3067 2847
Holger.lund@lokalavisen.dk

Salg Århus onsdag
Liza Dannemand, salgschef
Tlf. 2019 4162
Liza.dannemand@jp.dk

Jesper Brix Mediekonsulent 
Tlf: 2173 0058
Jesper.brix@lokalavisen.dk

Helene Kjær, mediekonsulent
Tlf. 2019 4221
Helene.kjaer@jp.dk

Saosan Kobeita, mediekonsulent
Tlf. 2019 4134
Saosan.kobeita@jp.dk


Henriette Krause Sørensen, Teamleder regional salgssupport
Henriette.krause@lokalavisen.dk

Maja Høybye Madsen, salgskoordinator
Maja.H.Madsen@lokalavisen.dk

Hanan Ayoub, salgskoordinator
Hanan.Ayoub@lokalavisen.dk

Heidi Pold, salgskoordinator
Heidi.pold@lokalavisen.dk

ÅRHUS ONSDAG

Redaktion Århus Onsdag:
Camilla Olesen, Lokalredaktør
Tlf: 5156 1961
camilla.olesen@lokalavisen.dk

Bente Tahmasbi Hansen, journalist
Tlf: 2545 6662
Bente.t.hansen@lokalavisen.dk

Mai-Britt Kirstine Lund Jeppesen, journalist
Tlf: 5076 4166
Mai-britt.jeppesen@lokalavisen.dk
 


Ansv chefredaktør: Claus Krogh

FORRETNINGSBETINGELSER Læs her

DEADLINES

 

Lokalavisen Aarhus: 

Redaktionelt stof:
torsdag kl. 12.00
Korrekturannoncer:
fredag kl. 12.00
Privatannoncer (tillykke, køb/salg m.m.):
fredag kl. 11.00
Alle andre annoncer:
fredag kl. 12.00

 
SENESTE TV